Poznámky: FBs-PEP – displej s tlačítky

Dotaz: Jak mohu provést download (nahrání) svého programu do panelu FBs-PEP?

Uživatelský program do panel FBs-PEP (resp. FBs-BPEP) nelze nahrát přímo z PC, ale nahrává se „skrze“ připojené PLC. Proto je pro nahrání (download) uživatelského programu do panelu PEP potřeba PLC FATEK se dvěma sériovými porty! Druhý komunikační port na PLC je nutný jen po dobu nahrávání (download) programu do panelu PEP. Pro běžný provoz pak již není potřeba. Nejjednodušší řešení je jednorázové použití rozšiřující komunikační desky např. FAC-FBs-CB2 vložené do PLC řady FBs. Pro nahrání (download) lze také využít úplně jinou PLC sestavu, než se kterou pak bude panel PEP používán.

Panel PEP se připojí k Portu0 na PLC speciálním kabelem (součást obchodního balení panelu), ze kterého je současně napájen. PC se připojí na druhý seriový port PLC (v případě použití FAC-FBs-CB2 stačí běžný sériový prodlužovací kabel  např.  HW-11.99.6218). Funkčnost spojení s PLC je možno prověřit programem WinProladder, který je pak nutno ukončit, aby nezůstal obsazený sériový port na PC.

Vlastní nahrání (download) programu do panelu PEP se provede z programu PEP Designer -> [Menu] -> [Tools] -> [Download Menu Data…].
Panel PEP se uvede do programovacího režimu stisknutím tlačítka ESC na dobu minimálně 6 vteřin.
Installation Guide of PEP device, anglicky (PDF)
Programovací prostředí „PEP Designer“ pro práci s panelem PEP, BPEP

Ukázka možného propojení při programovaní panelu FBs-PEP.


Dotaz: Jak uvedu FBs-PEP do servisního/programovacího režimu?

Panel PEP se uvede do programovacího režimu stisknutím tlačítka ESC na dobu minimálně 6 vteřin.


Dotaz: Mohu FBs-PEP připojit i k jinému RS232 portu PLC?

Ano, FAC-FBS-PEP lze připojit k libovolnému sériovému RS232 portu na rozšiřující desce FAC-FSB-CB22 nebo rozšiřujícím modulu FAC-FSB-CM22, a to pomocí propojovacího kabelu FAC-FBS-PEP232-01.


Dotaz: Kam se mohu obrátit se svým dotazem na PLC FATEK?
Technická podpora – Kontakt SEA spol. s r.o.

Comments are closed.